O mně

o-mne-600x375Ráda bych se Vám představila: jsem Tereza Vrbková, máma 3 malých rošťáků a takové moje 4. dítko je právě Žížalka. Už odmalička jsem ráda tvořila, kreslila, a tak mě osud zavál na Střední uměleckoprůmyslovou školu textilní. Protože jsem se vždy zajímala o věci kolem sebe, dělala jsem několik let dobrovolnici u dětí se specifickými potřebami a s poruchou autistického spektra. Jakožto tvořivý člověk jsem byla nadšená z množství aktivit, které pedagogové dětem chystali, a to byl už jen další dílek, který později krásně dosedl do skládačky celého příběhu…

 

V době práce a studia posledního ročníku jsem otěhotněla s nejstarším synem, přestěhovala se na maloměsto a začala nová etapa mého života. Náš tatínek byl často pryč, takže jsem hledala nějaký koníček a začala šít. Dostala jsem se k úžasné Marině, díky níž jsem získala obrovský přehled o látkách, výztuhách a komponentech, o kterých jsem předtím neměla zdání. Šila jsem každý den, prakticky všechno: polštáře, oblečení, kabelky, peněženky a hračky. Nejprve jsem šila pro sebe, pak pro kamarádky a nakonec jsem 2 roky prodávala na fleru a šila na zakázku.

 

A pak to přišlo… známá ze zahraničí chtěla ušít knihu Quiet Book. Tenkrát ji tady moc lidí neznalo, nikde nebyl k dostání žádný návod, všechno jsem musela zkoušet sama. Když jsem jednou objednala várku polyesterové plsti a ta se mi i přes pečící papír prakticky roztekla, řekla jsem si, že takto ne, a začala hledat kvalitní materiály, vhodné pro děti. Narazila jsem na vlněnou plst a bylo jasné, že toto bude má srdcovka.

 

Tehdy také začala fungovat skupinka na Facebooku Quiet Book CZ a SK. Ty z nás, které už nějakou knihu ušily, se zde radily, jak co ušít, aby to fungovalo a bylo bezpečné pro ty nejmenší. Hledali jsme v legislativě a zjišťovali v ITC ve Zlíně, co jen šlo. Pak nás napadlo, že by bylo fajn nenakupovat v milionech e-shopů. A tak přišla první velká objednávka plstí, pak knoflíčků… vše dle našich společných přání. Zároveň jsem založila druhou, svou FB skupinu. Když jsem přemýšlela o názvu, pojmenovala jsem ji po své tehdy nejmladší – říkala jsem ji žížalko. První měsíce byly náročné. Byla to jízda, na kterou nezapomenu a jsem za ni i přes tu náročnost vděčná. Přes den jsem byla s dětmi, po 8. večer jsem zapisovala objednávky, které se tehdy řešily komentáři pod konkrétními fotkami, zapisováním, objednáváním a balením a hlavně raděním každé z holek, které to potřebovaly. Takto jsem fungovala do 3 do rána… půl roku. Pak zdraví zdvihlo výstražný prst a já si řekla, že bude snazší a rychlejší vytvořit e-shop. Byl udělaný na koleni, ale fungovalo to a funguje pořád, i když dnes již jinak. Přes den jsem na telefonu a řeším nejnutnější věci, po 8. večer jsem tu pro zákazníky, ale končím maximálně o půlnoci. Je to stále náročné, ale moc mě to baví. Bez velkého nadšení bych to ty 4 roky asi nevydržela.

 

Je krásné vidět, jak se všechno vyvíjí. Z mnoha těch holek, které tehdy poprvé seděly u stroje a bály se knihu šít, jsou dnes úžasné švadlenky. Takže se toho nebojte! Jediné, co můžete získat, je krásná památka pro vaše malá i větší zlatíčka.

 

Každý materiál, který tu mám, je materiál mnou odzkoušený, mám zde to, za co se mohu postavit. Má idea vždy byla a je, abych vám mohla nabídnout co nejvíce výrobků z ČR a EU. Budu ráda, pokud zde najdete vše, co pro tvorbu vašich knih budete potřebovat. A já vám děkuji za možnost být tu pro vás.