POSLEDNÍ UHRAZENÉ BALÍČKY V ROCE EXPEDUJEME 13.12. 2021, OSTATNÍ BALÍČKY POTÉ OD 3.1.2022

O mně

o-mne-600x375Ráda bych se Vám představila: jsem Tereza Vrbková, máma 3 malých rošťáků a takové moje 4. dítko je právě Žížalka. Už odmalička jsem ráda tvořila, kreslila, a tak mě osud zavál na Střední uměleckoprůmyslovou školu textilní. Protože jsem se vždy zajímala o věci kolem sebe, dělala jsem několik let dobrovolnici u dětí se specifickými potřebami a s poruchou autistického spektra. Jakožto tvořivý člověk jsem byla nadšená z množství aktivit, které pedagogové dětem chystali, a to byl už jen další dílek, který později krásně dosedl do skládačky celého příběhu…

 

V době práce a studia posledního ročníku jsem otěhotněla s nejstarším synem, přestěhovala se na maloměsto a začala nová etapa mého života. Náš tatínek byl často pryč, takže jsem hledala nějaký koníček a začala šít. Dostala jsem se k úžasné Marině, díky níž jsem získala obrovský přehled o látkách, výztuhách a komponentech, o kterých jsem předtím neměla zdání. Šila jsem každý den, prakticky všechno: polštáře, oblečení, kabelky, peněženky a hračky. Nejprve jsem šila pro sebe, pak pro kamarádky a nakonec jsem 2 roky prodávala na fleru a šila na zakázku.

 

A pak to přišlo… známá ze zahraničí chtěla ušít knihu Quiet Book. Tenkrát ji tady moc lidí neznalo, nikde nebyl k dostání žádný návod, všechno jsem musela zkoušet sama. Když jsem jednou objednala várku polyesterové plsti a ta se mi i přes pečící papír prakticky roztekla, řekla jsem si, že takto ne, a začala hledat kvalitní materiály, vhodné pro děti. Narazila jsem na vlněnou plst a bylo jasné, že toto bude má srdcovka.

 

Tehdy také začala fungovat skupinka na Facebooku Quiet Book CZ a SK. Ty z nás, které už nějakou knihu ušily, se zde radily, jak co ušít, aby to fungovalo a bylo bezpečné pro ty nejmenší. Hledali jsme v legislativě a zjišťovali v ITC ve Zlíně, co jen šlo. Pak nás napadlo, že by bylo fajn nenakupovat v milionech e-shopů. A tak přišla první velká objednávka plstí, pak knoflíčků… vše dle našich společných přání. Zároveň jsem založila druhou, svou FB skupinu. Když jsem přemýšlela o názvu, pojmenovala jsem ji po své tehdy nejmladší – říkala jsem ji žížalko. První měsíce byly náročné. Byla to jízda, na kterou nezapomenu a jsem za ni i přes tu náročnost vděčná. Přes den jsem byla s dětmi, po 8. večer jsem zapisovala objednávky, které se tehdy řešily komentáři pod konkrétními fotkami, zapisováním, objednáváním a balením a hlavně raděním každé z holek, které to potřebovaly. Takto jsem fungovala do 3 do rána… půl roku. Pak zdraví zdvihlo výstražný prst a já si řekla, že bude snazší a rychlejší vytvořit e-shop. Byl udělaný na koleni, ale fungovalo to a funguje pořád, i když dnes již jinak. Přes den jsem na telefonu a řeším nejnutnější věci, po 8. večer jsem tu pro zákazníky, ale končím maximálně o půlnoci. Je to stále náročné, ale moc mě to baví. Bez velkého nadšení bych to ty 4 roky asi nevydržela.

 

Je krásné vidět, jak se všechno vyvíjí. Z mnoha těch holek, které tehdy poprvé seděly u stroje a bály se knihu šít, jsou dnes úžasné švadlenky. Takže se toho nebojte! Jediné, co můžete získat, je krásná památka pro vaše malá i větší zlatíčka.

 

Každý materiál, který tu mám, je materiál mnou odzkoušený, mám zde to, za co se mohu postavit. Má idea vždy byla a je, abych vám mohla nabídnout co nejvíce výrobků z ČR a EU. Budu ráda, pokud zde najdete vše, co pro tvorbu vašich knih budete potřebovat. A já vám děkuji za možnost být tu pro vás.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení