Jak ušít spy bag - pátrací hru

Jak ušít spy bag - pátračku

 navod_na_usiti_spy_bag

Jiště znáte ty chvilky, kdy potřebujete zabavit děti, aby nezlobily. Chvilka čekání v čekárně, nebo v autě. Co vzít s sebou, knížku, nebo malou hračku? Nebo třeba jen hledáte rychlý a zajímavý dárek pro děti Vašich kamarádek?

To vše splňuje originální hra, která se nazývá spy bag, pátračka, nebo pátrací pytlík.

Oč tedy jde? Jde o pytlík, ve kterém se nachází předměty a dítě je plastovým okénkem, hledá. Vše je pevně zašito, takže nemůže dojít ke ztrátě a zároveň se vejde do každého batůžku, či tašky.

Naučíme Vás, jak si ušít tvarovaný spy bag, který tak můžete vyladit, jak jinak než dle preferencí dítěte. Máte kluka a miluje pejsky a auta, nebo holčičku milující princezny? Fantazie, jako v knihách, zde nemá hranice, takže spy bag můžete ušít opravdu v jakémkoliv tvaru.

 

 

Co budete potřebovat?

- Plsť dle plánovaného motivu (pokud se nechcete zabývat tvarovaným spy bag, stačí vám obyčejný čtverec, obdélník, kruh..). V našem návodu byla použita Vlněná plsť z toho důvodu, že při manipulaci neplstnatí a lze ji prát.

- Výplň do spy bag (můžete koupit, případně improvizovat s rýží atd. nicméně u nich pozor, pokud plánujete prát, není vhodné ji použít, plesnivěla by)

- předměty na hledání (knoflíčky, drobné spíše placaté předměty po 2ks. Opět pokud plánujete spy bag sem tam přeprat volte plastové)

- nitě (stačí použít klasické)

- nůžky (rovné i manikůrní zahnuté)

- Plášťenková fólie, v případě nouze lze použít i silnější ubrus

- Sublimační fix

 

material_pro_usiti_spy_bag

 

1.Krok

Nachystáme si plsť, kterou použijeme na naši sovičku. Základní střih si nakreslíme sublimačním fixem na plsť. Sublimační fix časem zmizí, je proto ideální tam, kde si potřebujeme nanést přesný tvar a zároveň by nám nedržela křída.

preneseni_vzoru

2. Krok

Vystřihneme si tvar sovičy, do středu bříška si překreslíme, například pomocí skleničky, tvar kruhu, který si vystřihneme. U kulatých tvarů jsou vhodnější zaoblené nůžky, které lépe kulatý tvar vystřihnout. V této fázi si také našijeme ty části, které jsou v našem případě pevně spojeny s tvarem (očička,zobáček). Našíváme každé zvlášť, vrstvíme od spodní vrstvy směrem nahoru (nejprve velké bílé kolo na oči, na ně položíme menší černé, našijeme. Stačí šít klasickým rovným stehem. Plsť, jak jistě víte se netřepí. V případě, že byste šily spy bag z plátna, používáte hustý entl, jako u aplikací.

vytvoreni_okenka

 3. Krok

Teď nás čeká asi manipulačně nejhorší část, jakmile ji máte, máte prakticky hotovo. Manipulace s fólií je malinko obtížnější, ale stačí si ji  podložit kychyňským papírovým ubrouskem. Díky ubrousku se nám fóllie nebude při šití zhrnovat. Šijeme v místě, kde máme plsť, ca 0,2-0,3mm od okraje. Stehy klasické, rozhodně je nedělejte drobné. Kdyby byly drobné, přesekají folii a ta se vytrhne. Jako pojistku můžete ušít dvě řady stehů. Tzn další steh povedete 0,4-0,6mm od okraje.

vsiti_plastenkove_folie

4. Krok

Naše sovička je lehce alternativní, má otáčecí křidélka na patentech, takže nyní si narazíme klleštěmi patenty, Tuto část samozřejmě nemusíte dělat, lze křidélka našít a odepínacími částmi se nezatěžovat, leč v našem návodu se snažíme ukázat, jak lze vylepšit, udělat jinak, proto je zde máme takto.

Ještě nás čeká nachystat si patenty a samotná křidélka. Nejde o nic těžkého, zvládnete to raz dva. Vystřihněte si tvar křidélek. Ty vypodložte výztuhou, která je oproti křidélkům ca o 0,5cm menší, nažehlete a položte na větší kus stejně barevné plsti. Následně sešijte dohromady, rovným stehem a odstihněte, dle původního tvaru křídel.

Nakonec vyznačte si, podle sovy, kde mají patenty být a naražte protikus také do křídel.

narazeni_patentu

5. Krok

Finální sešití je téměř před námi! Položte připravenou sovu na větší kus plsti. Začněte šít někde v okolí očí, na boku. Zapošijte tam, zpět a obšíjte při okraji celou sovičku. Dolů jsem si přidělala očko ze stuhy, na kterou si přidělám kroužek s kartičkou, kde budou hledané předměty. Jakmile skončíte v úrovni očí,  zapošijte, nešijte až do místa, kde jste začaly. V hlavě máte tedy nyní díru, nebojte nezůstane nám. Odstřihneme přebytečnou plsť, v okolí díry hlavy, nestříhejte těsně, nechte si ještě chvíli tuto část větší než je hlava.

prisiti

nasiti_na_zadni_stranu

6. Krok

Máte nachystané knoflíčky, či předměty, které plánujete vložit? Prima teď na ně příjde řada! Nasypeme výplň a přidáme předměty. Výplň nedávejte až po okraj, aby se vám předměty dobře hledaly je dobré neplnit moc. Předměty můžete buď vyfotit a vytištěné zalaminovat a dát k pátračce, nebo je můžete mít po dvou a druhé našijete na kartičku. Toto je na Vás. Jakmile máte vsypán obsah, je na čase díru v hlavě sovy zašít. Začátek a konec zapošijete.

vlozeni_naplne_do_spy_bag

7. krok

Teď už jen našijete na kartičku, kterou máte vyztuženou ronarem a sešijete se ZD plsti. Sešijete k sobě, buchnete dle návodu na balení, průchodku do rožku a máte komplet hotovo!

nasiti_knofliku_na_kartu

 

 

Tento návod pro Vás nafotila Blanka Reitschmiedová, kterou můžete nalézt spolu s jejími nádhernými výrobky na FB.

♥ Naše návody, jsou autorskou tvorbou nás a našich tvůrců. Podléhají autorským právům. Děkujeme,že to respektujete ♥